Sezon 2018

 • 21-23.09.2018 - Jura Krakowsko-Częstochowska (175 km)

  Trzydniowa wycieczka rowerowa po terenach Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Pojechaliśmy przez jedną z najpiękniejszych krain geograficznych w Polsce, gdzie atrakcje turystyczne czekały niemal na każdym kroku. Jura to przepiękne widoki, malownicze skały i jaskinie oraz ruiny potężnych zamków znanych jako Orle Gniazda. Ponadto program wycieczki zakładał zwiedzanie wybranych atrakcji turystycznych Krakowa.

 • 16.09.2018 - Historyczny Piknik Militarny (65 km)

  Jednodniowa wycieczka rowerowa jaką przygotowałem wspólnie z Anią po terenach związanych z największą bitwą pancerną z udziałem polskich czołgów w czasie II wojny światowej. Odwiedziliśmy dwa miejsca upamiętniające tamte wydarzenia historyczne: pomnik w Studziankach Pancernych oraz Skansen Militarny w Mniszewie.

 • 04-11.09.2018 - Pętla Rzeszowska (535 km)

  Ośmiodniowa wyprawa południową częścią Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Pojechaliśmy przez tereny trzech królestw rowerowych: Doliny Dolnego Sanu, Pogórza Karpackiego oraz Roztocza. Wyprawa rozpoczęła się i zakończyła w Rzeszowie. Po drodze zobaczyliśmy przepiękne tereny południowo-wschodniej części naszego kraju położone na terenie województw podkarpackiego i lubelskiego.

 • 15-20.08.2018 - Zieloną Siódemką na Wybrzeże (470 km)

  Kolejna wycieczka rowerowa jaką przygotowałem dla znajomych rowerzystów wspólnie z Anią. Tym razem pojechaliśmy z Nowego Dworu Mazowieckiego do Gdańska pokonując większość trasy bardzo popularnym szlakiem rowerowym - tzw. Zieloną Siódemką. Trasa została poprowadzona mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi. Wyjechaliśmy z Mazowsza, aby poprzez Mazury dotrzeć na Wybrzeże Gdańskie.

 • 29.07.2018 - Piknik w Puszczy Kozienickiej (93 km)

  Niedzielna wycieczka rowerowa, którą zorganizowałem wspólnie z Anią dla Ursynowskiego Klubu Turystyki Rowerowej PTTK VAGABUNDUS. Drugi raz w tym roku zaprosiliśmy grupę turystów rowerowych do zapoznania się z przepięknymi terenami Puszczy Kozienickiej. Pojechaliśmy należycie utwardzonym duktem leśnym o dostojnej nazwie "Gościniec Królewski" oraz odbyliśmy krótki spacer po terenie Rezerwatu Królewskie Źródła.

 • 22-24.06.2018 - Kawaleria Powietrzna w Tomaszowie Mazowieckim (241 km)

  Kolejna wycieczka rowerowa, jaką zorganizowałem wspólnie z Anią dla Ursynowskiego Klubu Turystyki Rowerowej PTTK VAGABUNDUS - tym razem wycieczka trzydniowa. W rejony stacjonowania Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego pojechało z nami dziesięć osób.

 • 31.05-03.06.2018 - Szlakiem Green Velo z Kielc do Chełma (418 km)

  Długi weekend czerwcowy był doskonałą okazją do tego, aby wybrać się na wycieczkę rowerową. Pojechaliśmy w dobrze znanym i sprawdzonym towarzystwie pociągiem do Kielc skąd ruszyliśmy Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo w kierunku Chełma. Na pokonanie rowerami tego odcinka szlaku potrzebowaliśmy czterech dni.

 • 27.04-07.05.2018 - Szlakiem Green Velo z Chełma do Elbląga (1200 km)

  W dniach od 27 kwietnia do 7 maja 2018 roku uczestniczyłem w wyprawie rowerowej jadąc Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo na odcinku z Chełma do Elbląga. Bardzo dobrze wspominam tą wycieczkę, a to za sprawą wspaniałych krajobrazów, cudownej słonecznej i prawie bezdeszczowej pogody oraz miłego towarzystwa przesympatycznej Ani i Piotra.

 • 07-08.04.2018 - Puszcza Kozienicka (166 km)

  Ta dwudniowa wycieczka rowerowa była dla niektórych uczestników wspaniałym rozpoczęciem sezonu rowerowego. Zorganizowałem ją dla Ursynowskiego Klubu Turystyki Rowerowej PTTK VAGABUNDUS. Przez obszary leśne przejechało wspólnie ze mną 26 osób. Było ciepło i słonecznie...

 • 24.03.2018 - Myśliwce MIG-29 w Mińsku Mazowieckim (83 km)

  To był mój debiut w roli organizatora wycieczek rowerowych. Przygotowałem wyprawę do obiektów wojskowych Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Dużo pomogła mi Ania, która prowadziła uczestników wycieczki w trakcie przejazdów...

Script logo