03-04.08.2019
Puszcza Kozienicka

Zdjęcia

W pierwszy weekend sierpnia wybrałem się na dwudniową wycieczkę rowerową do Puszczy Kozienickiej. Główną atrakcją wyprawy był Rezerwat Królewskie Źródła. Bywałem tam już kilka razy, ale bardzo lubię tam wracać ze względu na to, że przyroda leśna za każdym razem wygląda inaczej - w zależności od pory roku. To bardzo piękne miejsce w pobliżu Warszawy.

W pobliże Puszczy Kozienickiej dojechałem pociągiem. Duża część trasy przebiegała przez obszary leśne. Jechałem duktem leśnym o nazwie Gościniec Królewski. Nazwa tej drogi jest adekwatna do stopnia jej przygotowania. Jazda utwardzoną i szeroką leśną szutrówką wśród zapierającej dech w piersiach przyrody jest bardzo przyjemna.

Kulminacyjnym punktem tej wycieczki był Rezerwat Królewskie Źródła. W tym miejscu posiliłem się zjadając pyszną kiełbaskę z grilla. Po posiłku spacerowałem po pomostach ścieżką edukacyjną. Spróbowałem wody ze Źródła Miłości, z którego wielokrotnie gasił pragnienie król Władysław Jagiełło podczas polowań.

Przenocowałem w Kozienicach, aby następnego dnia przemierzyć rowerem kolejne ścieżki w tym bardzo urokliwym miejscu. Przyroda leśna zachwyca kolorami. W zależności od pory roku paleta barw jest różna. Do Puszczy Kozienickiej można jeździć wielokrotnie i za każdym razem wrażenia estetyczne są zupełnie inne.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć z tej wycieczki rowerowej...

Script logo