14-19.08.2019 - Wiślaną Trasą Rowerową z Płocka do Tczewa

Czterodniowa wyprawa rowerowa w trakcie, której pojedziemy Wiślaną Trasą Rowerową na odcinku z Płocka do Tczewa. W trakcie wycieczki będziemy zwiedzać atrakcje turystyczne znajdujące się na trasie przejazdu. Będziemy poruszali się głównie po wschodniej stronie Wisły.

Wyruszymy ze stacji kolejowej w Płocku. Pojedziemy Wiślaną Trasą Rowerową wzdłuż Wisły w kierunku Włocławka. Po zwiedzeniu tego miasta ruszymy w kierunku Torunia i dalej do Bydgoszczy i Grudziądza jadąc przez Chełmno. Z Grudziądza - dalej trzymając się brzegu Wisły - pojedziemy do Kwidzyna, aby w końcu dotrzeć do Tczewa, gdzie zakończymy tą wyprawę.

Będziemy zwiedzać atrakcje turystyczne znajdujące się na trasie, w tym: Wzgórze Tumskie w Płocku, Zaporę na Wiśle we Włocławku, Stare Miasto w Toruniu, Park Miniatur Zamków Krzyżackich w Chełmnie, Twierdzę w Grudziądzu, Muzeum Zamkowe w Kwidzyniu, Muzeum Wisły w Tczewie i wiele innych.

Trudność
Wycieczka średnio trudna ze względu na dzienne dystanse. Ukształtowanie terenu w większości płaskie. Tempo jazdy umiarkowane 18-20 km/h. Postoje po godzinnej jeździe.

Start
14.08.2019 r. (środa) Płock - stacja kolejowa PKP, około godz. 12:00. Transport pociągiem do Płocka we własnym zakresie. W późniejszym terminie wyślę wszystkim uczestnikom wyprawy dokładną godzinę spotkania oraz wskazówki dojazdu pociągiem z Warszawy. W pociągach obowiązuje ograniczona liczba miejsc na rowery, zatem należy z odpowiednim wyprzedzeniem kupić bilety (można je nabyć na miesiąc przed datą wyjazdu). 

Plan wyprawy
14.08 (środa) dojazd pociągiem z Warszawy do Płocka, przejazd rowerem do miejscowości Dobrzyń nad Wisłą (35 km)
15.08 (czwartek) Dobrzyń nad Wisłą - Ciechocinek (60 km)
17.08 (piątek) Ciechocinek - Bydgoszcz (70 km)
18.08 (sobota) Bydgoszcz - Grudziądz (70 km)
19.08 (niedziela) Grudziądz - Sztum (70 km)
20.08 (poniedziałek) Sztum - Tczew (30 km), powrót pociągiem do Warszawy

Noclegi
Pensjonaty lub gospodarstwa agroturystyczne (w miarę możliwości ze śniadaniem). Jeśli się uda będą to pokoje dwuosobowe z łazienkami. 

Wyżywienie
We własnym zakresie. Każdego dnia na trasie zaplanowana jest dłuższa przerwa obiadowa (wybiorę dla nas fajną restaurację), a wieczorem zakupy w sklepie spożywczym.

Koszty
Wszystkie koszty wyprawy uczestnicy ponoszą indywidualnie. Wyjątkiem są noclegi, które zarezerwuję wcześniej. Zazwyczaj jest to wydatek rzędu 30-50 zł/os. Śniadanie może zwiększyć tą kwotę o 15-20 zł/os. Uczestnicy zakwalifikowani do wyprawy zostaną poproszeni o wpłacenie zaliczki na poczet noclegów.

Script logo