15-16.06.2019 - Rowerem przez Puszczę Kozienicką

Weekendowa wycieczka rowerowa po obszarach leśnych Puszczy Kozienickiej. Propozycja dla wszystkich turystów rowerowych, którzy cenią sobie ciszę, spokój oraz bliski kontakt z przyrodą. Kulminacyjnym punktem wyprawy będzie spacer po Rezerwacie Królewskie Źródła. Puszcza Kozienicka należy do tych magicznych miejsc, które raz odwiedzone przyciągają, aby tam wrócić ponownie.

Wycieczka jest organizowana na zasadach społecznych. Nie pobieram profitów finansowych za jej przygotowanie i prowadzenie, ale też nie ponoszę odpowiedzialności za bezpieczeństwo i komfort jej uczestników.

Film z wcześniejszej wycieczki >>>

Program wycieczki
Spotkamy się na stacji kolejowej Warszawa Śródmieście około godziny 10:00. W pobliże Puszczy Kozienickiej dojedziemy pociągiem Kolei Mazowieckich, w których rowery są przewożone bezpłatnie. W sobotę wyruszymy na trasę rowerową ze stacji kolejowej Strzyżyna. Jadąc należycie utwardzonymi duktami leśnymi oraz mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi dotrzemy do Rezerwatu Królewskie Źródła. Gdy już nasycimy oczy tym bardzo urokliwym miejscem pojedziemy w kierunku Kozienic, gdzie przenocujemy.

W niedzielę zwiedzimy Zespół Parkowo-Pałacowy w Kozienicach i ruszymy w kierunku Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Będziemy jechali duktem leśnym o dostojnej nazwie Gościniec Królewski. Po drodze odwiedzimy miejsce najwiekszej bitwy pancernej z udziałem polskich czołgów w Studziankach Pancernych. Wycieczkę zakończymy na stacji kolejowej w Grabowie nad Pilicą. Do Warszawy wrócimy pociągiem Kolei Mazowieckich.

Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową po zgłoszeniu się na wycieczkę.

Trudność
Wycieczka należy do łatwych - jest przeznaczona dla wszystkich miłośników turystyki rowerowej. Dzienne dystanse wynoszą około 50 km. Tempo jazdy spokojne. Ukształtowanie terenu płaskie. Postoje po godzinnej jeździe.

Grupa
Niewielka - maksymalnie 10 osób.

Atrakcje
Przyroda Puszczy Kozienickiej, Rezerwat Królewskie Źródła, Zalew na Jeziorze Kozienickim, Zespół Parkowo-Pałacowy w Kozienicach oraz miejsce bitwy pancernej w Studziankach Pancernych.

Nocleg
Pokoje dwuosobowe z łazienkami w Pensjonacie Kozienickiego Centrum Sportu i Rekreacji. 

Wyżywienie
W programie jest obiadokolacja w sobotę, śniadanie w niedzielę oraz obiad na zakończenie wycieczki.

Koszty
Koszt uczestnictwa w tej wycieczce to 170 zł/os. W tej kwocie będziecie mieli opłacone bilety kolejowe, nocleg, odiadokolację w sobotę, śniadanie w niedzielę, obiad na zakończenie wycieczki, kolorowy folder zawierający mapę i opis atrakcji turystycznych oraz ubezpieczenie NNW, OC i roweru.

Zgłoszenie do udziału >>>

Script logo