16.09.2018 - Historyczny Piknik Militarny (65 km)

zdjęcia >>>

Jednodniowa wycieczka rowerowa jaką przygotowałem wspólnie z Anią po terenach związanych z największą bitwą pancerną z udziałem polskich czołgów w czasie II wojny światowej. Odwiedziliśmy dwa miejsca upamiętniające tamte wydarzenia historyczne: pomnik w Studziankach Pancernych oraz Skansen Militarny w Mniszewie.

Pojechaliśmy rowerami ze stacji kolejowej w Grabowie nad Pilicą - poprzez Studzianki Pancerne, Magnuszew, Mniszew - aby zakończyć wycieczkę na stacji kolejowej w Warce. Zwiedzaliśmy miejsca związane z wydarzeniami historycznymi, podziwialiśmy obfitość sadów terenów Ziemi Warecko - Magnuszewskiej oraz zorganizowaliśmy sobie piknik rozpalając ognisko na terenie skansenu militarnego.

Udział w wycieczce wzięło piętnastu rowerzystów. Ponownie byłem mile zaskoczony nowymi twarzami, których wcześniej nie miałem okazji poznać. Tempo jazdy było umiarkowane - dostosowane do możliwości kondycyjnych wszystkich uczestników. Jechaliśmy zwartą grupą - nikt nie wyjeżdżał do przodu, ani też nie zostawał w tyle. Rolę zamykającego pełnił Piotr, który dużo pomógł mi w trakcie prowadzenia wycieczki.

Szczęśliwie przejechaliśmy trasę bez żadnej awarii, a więc czasu na piknik było wystarczająco dużo (kiełbasek też nie zabrakło). Na zakończenie wycieczki zorganizowaliśmy dłuższy postój na Rynku w Warce. Każdy uczestnik miał okazję zjeść pyszne ciacho, lody lub wypić kawę.

 

 

Komentarze uczestników wycieczki:

Barbara P.
Dziękuję za miły dzień na Pikniku Militarnym. Pozdrawiam serdecznie. 😊

Script logo