18-22.07.2019 - Rowerem po Górach Izerskich

Trzydniowa wyprawa rowerowa po terenie Gór Izerskich. Obszar ten jest uznawany za najpiękniejszy zakątek naszego kraju, który można oglądać z perspektywy siodełka rowerowego. Wycieczka jest przeznaczona dla osób o dobrej kondycji fizycznej ze względu na przewyższenia na górskich szlakach rowerowych.

Z Warszawy pojedziemy pociągiem do Szklarskiej Poręby, gdzie zorganizujemy sobie punkt wypadowy na szlaki rowerowe. Przenocujemy w gospodarstwie agroturystycznym lub pensjonacie. Zostawimy bagaże i na trasę będziemy wyruszać z minimalnym obciążeniem. W tym rejonie zaplanowano kilkanaście przepięknych tras rowerowych, z których my pokonamy trzy. 

Zdecydowana większość tras została poprowadzona drogami szutrowymi. Kontakt z naturą w trakcie tej wyprawy jest gwarantowany. Widoki zapierają dech w piersiach. Góry Izerskie są takim miejscem, do których chce się wracać wielokrotnie...

Trudność
Wycieczka dosyć trudna, przeznaczona dla osób o dobrej kondycji fizycznej. Ukształtowanie terenu pagórkowate, na trasie będzie kilka stromych podjazdów. Tempo jazdy umiarkowane. Postoje po godzinnej jeździe.

Start
18.07.2019 r. (czwartek) Szklarska Poręba - godziny wieczorne. Transport pociągiem do Szklarskiej Poręby we własnym zakresie. W późniejszym terminie wyślę wszystkim uczestnikom wyprawy adres miejsca noclegowego w Szklarskiej Porębie oraz wskazówki dojazdu pociągiem z Warszawy. W pociągach obowiązuje ograniczona liczba miejsc na rowery, zatem należy z odpowiednim wyprzedzeniem kupić bilety (można je nabyć na miesiąc przed datą wyjazdu).

Plan wyprawy
18.07 (czwartek) dojazd pociągiem z Warszawy do Szklarskiej Poręby
19.07 (piątek) trasa rowerowa "Pętla Dwóch Rzek" (31 km)
20.07 (sobota) trasa rowerowa  "U Podnóża Wysokiego Grzbietu" (35 km)
21.07 (niedziela) trasa rowerowa z połączenia "Karkonoskiego Expresu pod Reglami" oraz "Pętli Kamiennej" (34 km)
22.07 (poniedziałek) powrót pociągiem do Warszawy

Atrakcje
Zakręt Śmierci, Rozdroże Izerskie, Orle, Polana Jakuszycka, Rozdroże pod Cichą Równiną, Śnieżne Kotły i wiele innych wspaniałych miejsc w Górach Izerskich.

Nocleg
Pensjonat lub gospodarstwo agroturystyczne (w miarę możliwości ze śniadaniem). Jeśli się uda będą to pokoje dwuosobowe z łazienkami. Przenocujemy cztery razy w tym samym miejscu.

Wyżywienie
We własnym zakresie. Każdego dnia na trasie zaplanowana jest dłuższa przerwa obiadowa (wybiorę dla nas fajną restaurację), a wieczorem zakupy w sklepie spożywczym.

Koszty
Wszystkie koszty wyprawy uczestnicy ponoszą indywidualnie. Wyjątkiem są noclegi, które zarezerwuję wcześniej. Zazwyczaj jest to wydatek rzędu 30-50 zł/os. Śniadanie może zwiększyć tą kwotę o 15-20 zł/os. Uczestnicy zakwalifikowani do wyprawy zostaną poproszeni o wpłacenie zaliczki na poczet noclegów.

Script logo