19-24.06.2019 - Rowerem brzegiem Odry

Czterodniowa wyprawa rowerowa w trakcie, której przejedziemy wzdłuż Odry na odcinku z Zielonej Góry do Szczecina. Będziemy poruszali się szlakami rowerowymi po polskiej stronie granicy. W trakcie wyprawy będziemy podziwiać piękno przyrody okolic Odry oraz zwiedzać atrakcje turystyczne, które znajdują się na trasie.

Wyruszymy ze stacji kolejowej w Zielonej Górze. Pojedziemy przez Krosno Odrzańskie w kierunku zachodniej granicy naszego państwa i Krzesińskiego Parku Krajobrazowego. Ruszymy w kierunku północnym - wzdłuż brzegu Odry - dojeżdżając do Frankfurtu (przez Słubice). Jadąc dalej dojedziemy do miejscowości Kostrzyn nad Odrą, gdzie Warta wpływa do Odry. Na trasie przejedziemy przez Park Narodowy Ujście Warty. Odwiedzimy Park Krajobrazowy Doliny Dolnej Odry i dojedziemy do Szczecina, gdzie zakończymy wyprawę.

Trudność
Wycieczka średnio trudna ze względu na dzienne dystanse. Ukształtowanie terenu w większości płaskie (kilka dłuższych podjazdów). Tempo jazdy umiarkowane 18-20 km/h. Postoje po godzinnej jeździe.

Start
19.06.2019 r. (środa) Zielona Góra - godziny wieczorne. Transport pociągiem do Zielonej Góry we własnym zakresie. W późniejszym terminie wyślę wszystkim uczestnikom wyprawy adres miejsca noclegowego w Zielonej Górze oraz wskazówki dojazdu pociągiem z Warszawy. W pociągach obowiązuje ograniczona liczba miejsc na rowery, zatem należy z odpowiednim wyprzedzeniem kupić bilety (można je nabyć na miesiąc przed datą wyjazdu). 

Plan wyprawy
19.06 (środa) dojazd pociągiem z Warszawy do Zielonej Góry
20.06 (czwartek) Zielona Góra - Kosarzyn (75 km)
21.06 (piątek) Kosarzyn - Słubice (64 km), wizyta we Frankfurcie
22.06 (sobota) Słubice - Cedynia (92 km)
23.06 (niedziela) Cedynia - Szczecin (87 km)
24.06 (poniedziałek) powrót pociągiem ze Szczecina do Warszawy

Noclegi
Pensjonaty lub gospodarstwa agroturystyczne (w miarę możliwości ze śniadaniem). Jeśli się uda będą to pokoje dwuosobowe z łazienkami. 

Wyżywienie
We własnym zakresie. Każdego dnia na trasie zaplanowana jest dłuższa przerwa obiadowa (wybiorę dla nas fajną restaurację), a wieczorem zakupy w sklepie spożywczym.

Koszty
Wszystkie koszty wyprawy uczestnicy ponoszą indywidualnie. Wyjątkiem są noclegi, które zarezerwuję wcześniej. Zazwyczaj jest to wydatek rzędu 30-50 zł/os. Śniadanie może zwiększyć tą kwotę o 15-20 zł/os. Uczestnicy zakwalifikowani do wyprawy zostaną poproszeni o wpłacenie zaliczki na poczet noclegów.

Script logo