20-23.09.2019 - Rowerem przez Krainę Stu Jezior

Czterodniowa wyprawa rowerowa po terenie Wielkopolskiej Krainy Stu Jezior i okolic Warty. Trasa ma charakter pętli, która rozpoczyna się i kończy w Poznaniu. W trakcie tej wyprawy będziemy sycić oczy pięknem krajobrazu oraz zwiedzać atrakcje turystyczne znajdujące się na trasie przejazdu.

Wyruszymy ze stacji kolejowej w Poznaniu. Pojedziemy na północ w kierunku miejscowości Oborniki. Dalej skierujemy się na zachód poruszając się wzdłuż Warty obrzeżami Puszczy Noteckiej. Ciesząc oczy przepięknymi widokami przyrody wokół Warty dotrzemy do Sierakowskiego Parku Krajobrazowego i dalej do miejscowości Międzychód. Jadąc rowerami przez Krainę Stu Jezior wrócimy do Poznania poprzez Szamotuły.

Region zwany Wielkopolską Krainą Stu Jezior to malowniczo położone czyste jeziora pomiędzy Międzychodem, a Sierakowem. Przyciąga przede wszystkim piękną przyrodą. Obszar ma także jeszcze jedną ważną cechę - jest słabo zaludniony, więc dla turystów lubiących ciszę i spokój będzie to z pewnością trafny kierunek na wycieczkę rowerową.

Trudność
Wycieczka średnio trudna ze względu na dzienne dystanse. Ukształtowanie terenu w większości płaskie. Tempo jazdy umiarkowane 18-20 km/h. Postoje po godzinnej jeździe.

Start
20.09.2019 r. (piątek) Poznań Główny - stacja kolejowa PKP, około godz. 12:00. Transport pociągiem do Poznania we własnym zakresie. W późniejszym terminie wyślę wszystkim uczestnikom wyprawy dokładną godzinę spotkania oraz wskazówki dojazdu pociągiem z Warszawy. W pociągach obowiązuje ograniczona liczba miejsc na rowery, zatem należy z odpowiednim wyprzedzeniem kupić bilety (można je nabyć na miesiąc przed datą wyjazdu). 

Plan wyprawy
20.09 (piątek) dojazd pociągiem z Warszawy do Poznania, przejazd rowerem do miejscowości Oborniki (35 km)
21.09 (sobota) Oborniki - Międzychód (80 km)
22.09 (niedziela) Międzychód - Szamotuły (80 km)
23.09 (poniedziałek) Szamotuły - Poznań (35 km), powrót pociągiem do Warszawy

Noclegi
Pensjonaty lub gospodarstwa agroturystyczne (w miarę możliwości ze śniadaniem). Jeśli się uda będą to pokoje dwuosobowe z łazienkami. 

Wyżywienie
We własnym zakresie. Każdego dnia na trasie zaplanowana jest dłuższa przerwa obiadowa (wybiorę dla nas fajną restaurację), a wieczorem zakupy w sklepie spożywczym.

Koszty
Wszystkie koszty wyprawy uczestnicy ponoszą indywidualnie. Wyjątkiem są noclegi, które zarezerwuję wcześniej. Zazwyczaj jest to wydatek rzędu 30-50 zł/os. Śniadanie może zwiększyć tą kwotę o 15-20 zł/os. Uczestnicy zakwalifikowani do wyprawy zostaną poproszeni o wpłacenie zaliczki na poczet noclegów.

Script logo