29.07.2018 - Piknik w Puszczy Kozienickiej (93 km)

zdjęcia >>>     film >>>

Niedzielna wycieczka rowerowa, którą zorganizowałem wspólnie z Anią dla Ursynowskiego Klubu Turystyki Rowerowej PTTK VAGABUNDUS. Drugi raz w tym roku zaprosiliśmy grupę turystów rowerowych do zapoznania się z przepięknymi terenami Puszczy Kozienickiej. Pojechaliśmy należycie utwardzonym duktem leśnym o dostojnej nazwie "Gościniec Królewski" oraz odbyliśmy krótki spacer po terenie Rezerwatu Królewskie Źródła.

Na starcie wycieczki stawiło się siedemnastu rowerzystów. Dla mnie miłym zaskoczeniem był fakt, że poza stałymi członkami Klubu VAGABUNDUS, na stacji kolejowej w Dobieszynie pojawili się młodzi rowerzyści, których wcześniej nie miałem okoliczności poznać. Atmosfera wśród uczestników wycieczki była bardzo miła i sympatyczna - mimo różnicy wieku wszyscy dogadywali się bez większego problemu. Tempo jazdy było spokojne i równe. Nikt nie wyjeżdżał do przodu, ale też nie zostawał z tyłu. Niewdzięczną rolę zamykającego pełnił jak zwykle Piotr, któremu należą się ogromne podziękowania za pomoc przy prowadzeniu wycieczki.

W takcie wycieczki doszło do kilku awarii, z których jednej nie udało nam się usunąć. Pechowa uczestniczka była zmuszona odłączyć się od grupy. Nie zostawiliśmy jej samej w lesie - zatrzymaliśmy samochód wojskowy, który podwiózł ją do Radomia skąd mogła dalej dojechać pociągiem do Warszawy. Przerwy związane z usuwaniem awarii ograniczyły czas na zwiedzanie rezerwatu oraz kąpiel w Zalewie Siczki. Oba punkty programu wycieczki odbyły się, ale czas przeznaczony na nie uległ znacznemu skróceniu. Wycieczka zakończyła się na stacji kolejowej w Lesiowie zgodnie z harmonogramem.

Zachęcam wszystkich do obejrzenia ślicznych zdjęć jakie zrobiła Ania. Wkrótce opublikuję film z tego wyjazdu...

Komentarze uczestników wycieczki:

Małgorzata Trepto
Bardzo dziękuję za, wycieczkę...i pomimo ,iż "zepsuł mi się rowerek" po 30 km. to dzięki wdziekowi Ani zatrzymał nam sie busik /Wojska Obrony Terytorialne Kraju/ po czym zostalam eskortowana do miejsca PKP Radom.Dziekuje Daniel,i pozdrawiam załogę wycieczki:)

Marzena Mikiszka
Było wspaniale, organizacja perfekcyjna, atmosfera przyjacielska. Dziękuję Anna Borkowska i Daniel Jaroszewski

Maciek Michlewicz 
To był super wyjazd 

Script logo